We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking X371 12VDC 250W 100-240VAC Power Supply
SKU
JL085A
£253.70
£211.42
In stock
Aruba Networking X371 12VDC 250W 100-240VAC Power Supply
Category: Network Switch Components
| SKU | JL085A |
|---|---|
| EAN | 0888793596715 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Compatibility | Aruba 2930M, Aruba 3810 |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Height | 40.1 mm |
| Compatibility | Aruba 2930M, Aruba 3810 |
| Power | |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Total power | 250 W |
| Performance | |
|---|---|
| Compatibility | Aruba 2930M, Aruba 3810 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 690 g |
| Height | 40.1 mm |
| Width | 83.1 mm |
| Depth | 225.6 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
HPE Aruba Networking X371 12VDC 250W 1...
£253.70
£211.42
|
New
Cisco PWR-IE50W-AC-IEC= network switch...
£278.66
£232.22
|
Recommended
Cisco NXA-PAC-650W-PE= network switch...
£355.94
£296.62
|
Popular
HPE Networking 58x0AF 650W AC Power Su...
£353.56
£294.63
|
Hot Product
HPE Networking X361 150W 100-240VAC to...
£214.91
£179.09
|
Axis 01726-001 network switch componen...
£317.94
£264.95
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
JL085A
|
PWR-IE50W-AC-IEC=
|
NXA-PAC-650W-PE=
|
JC680A
|
JD362B
|
01726-001
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
Cisco
|
HPE
|
HPE
|
Axis
|
| Product type |
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account