We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE ProLiant DL380/DL560 Gen11 High Performance 2U Heat Sink Kit
SKU
P48818-B21
£70.73
£58.94
In stock
ProLiant DL380/DL560 Gen11 High Performance 2U Heat Sink Kit
Category: Rack Accessories
| Type | Heatsink/Radiatior |
|---|---|
| Suitable location | Processor |
| SKU | P48818-B21 |
| EAN | 0190017557687 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Features | |
|---|---|
| Type | Heatsink/Radiator |
| Weight & dimensions | |
| Width | 253 mm |
| Weight | 780 g |
| Height | 135 mm |
| Depth | 288 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Heatsink/Radiator |
| Weight (imperial) | 0.781 kg (1.72 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.781 kg (1.72 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE ProLiant DL380/DL560 Gen11 High Pe...
£70.73
£58.94
|
Hot Product
Eaton ELRACK rack accessory
£68.59
£57.16
|
APC Horizontal Cable Organizer 2U w/pa...
£77.98
£64.98
|
Bestseller
APC Horizontal Cable Organizer 1U
£70.76
£58.97
|
Recommended
APC Horizontal Cable Organizer 1U w/br...
£69.83
£58.19
|
Popular
StarTech.com Adjustable Rackmount DIN...
£82.33
£68.61
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P48818-B21
|
ELRACK
|
AR8428
|
AR8425A
|
AR8429
|
ADJDINKIT
|
| Manufacturer |
HPE
|
Eaton
|
APC
|
APC
|
APC
|
StarTech.com
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Cable management panel
|
Cable management panel
|
Cable management panel
|
Rack rail
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account