We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE ProLiant DL380 Gen11 2U 8SFF x1 Tri-Mode U.3 Drive Cage Kit
SKU
P48813-B21
£145.42
£121.18
In stock
ProLiant DL380 Gen11 2U 8SFF x1 Tri-Mode U.3 Drive Cage Kit
Category: Rack Accessories
| Storage drives installed | No |
|---|---|
| Chassis type | Rack (2U) |
| SKU | P48813-B21 |
| EAN | 0190017557632 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 286 mm |
| Weight | 1.85 kg |
| Height | 172 mm |
| Depth | 394 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Form factor | SFF |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Weight (imperial) | 1.85 kg (4.08 lbs) |
| Other features | |
| Form factor | SFF |
| Chassis type | Rack (2U) |
| Weight (imperial) | 1.85 kg (4.08 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE ProLiant DL380 Gen11 2U 8SFF x1 Tr...
£145.42
£121.18
|
Recommended
APC NetShelter Cable Management, Alumi...
£151.85
£126.54
|
StarTech.com 2U Vented Sliding Server...
£174.48
£145.40
|
Popular
Rackmount.IT Rack Mount Kit for FortiG...
£131.94
£109.95
|
APC Easy Rack Vertical 0U accessory ch...
£126.07
£105.06
|
Bestseller
Synology RKS-02 rack accessory Rack ra...
£126.37
£105.31
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P48813-B21
|
AR8129
|
UNISLDSHF19M
|
RM-FR-T10
|
ER7RCC48
|
RKS-02
|
| Manufacturer |
HPE
|
APC
|
StarTech.com
|
Rackmount.IT
|
APC
|
Synology
|
| Type |
N/A
|
Cable management panel
|
Adjustable shelf
|
Mounting bracket
|
Rack rail
|
Rack rail kit
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account