We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE ProLiant DL3X0 Gen11 1U Standard Heat Sink Kit
SKU
P48904-B21
£37.09
£30.91
In stock
ProLiant DL3X0 Gen11 1U Standard Heat Sink Kit
Category: Rack Accessories
| SKU | P48904-B21 |
|---|---|
| EAN | 0190017558295 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Features | |
|---|---|
| Type | Heatsink |
| Compatibility | ProLiant DL3X0 Gen11 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 222 mm |
| Weight | 430 g |
| Height | 65 mm |
| Depth | 252 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Heatsink |
| Compatibility | ProLiant DL3X0 Gen11 |
| Weight (imperial) | 0.425 kg (0.937 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.425 kg (0.937 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE ProLiant DL3X0 Gen11 1U Standard H...
£37.09
£30.91
|
Popular
StarTech.com 1U Rackmount Brackets for...
£30.23
£25.19
|
Recommended
Digitus Extendible Shelf for 483 mm (1...
£36.16
£30.13
|
Hot Product
StarTech.com 2U Server Rack Shelf - Un...
£36.13
£30.11
|
APC 1U Airflow Management Blanking Pan...
£46.73
£38.94
|
Bestseller
StarTech.com 1U High-density Brush Str...
£45.38
£37.82
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P48904-B21
|
SV431RACK
|
DN-19 TRAY-2-600-SW
|
CABSHELF
|
AR8108BLK
|
CMBRUSH1U
|
| Manufacturer |
HPE
|
StarTech.com
|
Digitus
|
StarTech.com
|
APC
|
StarTech.com
|
| Type |
N/A
|
Mounting bracket
|
N/A
|
Shelf
|
Blank panel
|
Cable management panel
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account