We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE ProLiant DL3XX Gen11 Easy Install Rail 3 Kit Rack rail kit
SKU
P52341-B21B
£33.74
£28.12
In stock
ProLiant DL3XX Gen11 Easy Install Rail 3 Kit
Category: Rack Accessories
| SKU | P52341-B21B |
|---|---|
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
This Rail kit can be selected only with the 4LFF/EDSFF CTO server.
| Features | |
|---|---|
| Type | Rack rail kit |
| Rack capacity | 1U |
| Compatibility | ProLiant DL325 Gen11, ProLiant DL360 Gen11 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 133 mm |
| Weight | 3.8 kg |
| Height | 82 mm |
| Depth | 935 mm |
| Technical details | |
| Type | Rack rail kit |
| Rack capacity | 1U |
| Compatibility | ProLiant DL325 Gen11, ProLiant DL360 Gen11 |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE ProLiant DL3XX Gen11 Easy Install...
£33.74
£28.12
|
Popular
StarTech.com 1U Rackmount Brackets for...
£30.23
£25.19
|
Digitus Extendible Shelf for 483 mm (1...
£36.16
£30.13
|
Recommended
StarTech.com 2U Server Rack Shelf - Un...
£36.13
£30.11
|
APC 1U Airflow Management Blanking Pan...
£46.73
£38.94
|
Bestseller
StarTech.com 1U High-density Brush Str...
£45.38
£37.82
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
P52341-B21B
|
SV431RACK
|
DN-19 TRAY-2-600-SW
|
CABSHELF
|
AR8108BLK
|
CMBRUSH1U
|
| Manufacturer |
HPE
|
StarTech.com
|
Digitus
|
StarTech.com
|
APC
|
StarTech.com
|
| Type |
Rack rail kit
|
Mounting bracket
|
N/A
|
Shelf
|
Blank panel
|
Cable management panel
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account