We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
KYOCERA PF-1100 Paper tray 250 sheets
SKU
1203RA0UN0
£179.89
£149.91
In stock
KYOCERA PF-1100, Paper tray, Kyocera, ECOSYS M2635dn, 250 sheets, 60 - 163 g/m², White
Category: Trays & Feeders
| SKU | 1203RA0UN0 |
|---|---|
| EAN | 0632983040706 |
| Manufacturer | KYOCERA |
| Availability | Y |
KYOCERA PF-1100. Type: Paper tray, Brand compatibility: Kyocera, Compatibility: ECOSYS M2635dn. Media types supported: A4, A5, A6. Width: 375 mm, Depth: 390 mm, Height: 100 mm
| Features | |
|---|---|
| Type | Paper tray |
| Product colour | White |
| Brand compatibility | Kyocera |
| Maximum capacity | 250 sheets |
| Supported media weight(s) | 60 - 163 g/m² |
| Compatibility | ECOSYS M2635dn |
| Media formats | |
| Media types supported | A4, A5, A6 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 375 mm |
| Depth | 390 mm |
| Height | 100 mm |
| Paper handling | |
|---|---|
| Maximum capacity | 250 sheets |
| Supported media weight(s) | 60 - 163 g/m² |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
KYOCERA PF-1100 Paper tray 250 sheets
£179.89
£149.91
|
Bestseller
Lexmark 40C2100 tray/feeder Multi-Purp...
£207.07
£172.56
|
New
HP LaserJet 550-sheet Feeder Tray
£247.68
£206.40
|
Hot Product
Lexmark 50G0802 tray/feeder Paper tray...
£235.56
£196.30
|
KYOCERA PF-3110 Paper tray 500 sheets
£192.72
£160.60
|
Popular
Xerox 550 sheet tray
£156.01
£130.01
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1203RA0UN0
|
40C2100
|
J8J89A
|
50G0802
|
1203SA0KL1
|
497N07968
|
| Manufacturer |
KYOCERA
|
Lexmark
|
HP
|
Lexmark
|
KYOCERA
|
Xerox
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account