We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview LVT125466 cable tie Hook & loop cable tie Black 1 pc(s)
SKU
LVT125466
£12.84
£10.70
In stock
5 meter Velcro roll, 10 mm
Category: Cable Ties
| Type | Hook & loop cable tie |
|---|---|
| SKU | LVT125466 |
| EAN | 5704174318675 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
This Velco tape is used when there is a need for cable management for cables that are pressure sensible.
| Features | |
|---|---|
| Type | Hook & loop cable tie |
| Identification tag | No |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 200 mm |
| Package height | 250 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package weight | 4.6 g |
| Thickness | 1 cm |
| Width | 10 mm |
| Length | 5000 mm |
| Height | 5000 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 3 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Lanview LVT125466 cable tie Hook &...
£12.84
£10.70
|
Hot Product
Microconnect CABLETIE5 cable tie Ladde...
£14.08
£11.73
|
Microconnect CM1300 cable tie Hook &am...
£15.91
£13.26
|
New
Cables Direct CT-VEL300 cable tie Hook...
£16.26
£13.55
|
Recommended
StarTech.com 10"(25cm) Cable Ties...
£12.17
£10.14
|
Popular
StarTech.com 10"(25cm) Reusable C...
£16.28
£13.57
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LVT125466
|
CABLETIE5
|
CM1300
|
CT-VEL300
|
CBMZT10B
|
CBMZTRB10
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Cables Direct
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
Hook & loop cable tie
|
Ladder cable tie
|
Hook & loop cable tie
|
Hook & loop cable tie
|
Releasable cable tie
|
Releasable cable tie
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account