We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview POWER STRIP 19 - 6 WAYS - 1U - WITH LED POWER power distribution unit (PDU) Black
SKU
TUPS045
£28.30
£23.58
In stock
by Logon 6 way without switch with LED
- To order a full box, please select the following quantity: 10 pcs.
Category: Power Distribution Units (PDUs)
| SKU | TUPS045 |
|---|---|
| EAN | 5420016835383 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Y |
Model: Logon TUPS045
6 Way 19" 1U Standard French PDU W/LED Power
6 Way 19" 1U Standard French PDU W/LED Power
| Design | |
|---|---|
| On/off switch | No |
| Product colour | Black |
| Rack mounting | Yes |
| Cable colour | Black |
| Power | |
| Maximum power | 4000 W |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.21 kg |
| Width | 510 mm |
| Depth | 97 mm |
| Height | 58 mm |
| Package weight | 1.21 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.21 kg |
You may also be interested in
| Product |
Lanview POWER STRIP 19 - 6 WAYS - 1U -...
£28.30
£23.58
|
New
Lindy 5m 6-Way UK Mains Power Extensio...
£22.81
£19.01
|
Popular
Microconnect CABINETACC23 power distri...
£38.03
£31.69
|
Recommended
Cablenet 10 Way IEC - C13 Horizontal 1...
£36.43
£30.36
|
Hot Product
Cablenet 8 Way UK Horizontal 1u PDU wi...
£36.96
£30.80
|
Bestseller
Cablenet 6 x (3.15Amp) Individually Fu...
£34.72
£28.93
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TUPS045
|
73074
|
CABINETACC23
|
IEC10H
|
PDU8H
|
PDP-PACK-6
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Lindy
|
Microconnect
|
Cablenet
|
Cablenet
|
Cablenet
|
| AC outlets quantity |
N/A
|
N/A
|
8
|
10
|
8
|
6
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account