Lanview RAS600WH rack accessory Shelf
SKU
RAS600WH
In stock
by Logon D=600 SLIDING SHELF WHITE
More Information
SKU RAS600WH
EAN 5420016845504
Manufacturer Lanview
Availability Y
19" Sliding Shelf for 1 U for cabinets D: 600mm
Dimensions(mm): W:482 x D: 345 x H: 45
Maximum static load(kg) : 30
Color: RAL 7035
Features
Easy mountingYes
Compatible rack width19"
PreassembledYes
TypeShelf
Rack capacity1U
Product colourWhite
Mounting hole shapeOval
Housing materialSteel
PerforatedYes
Number of attachment points4
Weight & dimensions
Package weight2.26 kg
Width465 mm
Weight2.25 kg
Height45 mm
Depth345 mm
Packaging data
Package weight2.26 kg
Packaging content
Screws includedYes
Cage nuts includedYes
Technical details
TypeShelf
Rack mountingYes
Rack capacity1U
Dimensions (WxDxH)482 x 345 x 44 mm
Static load30 Kg
Products per pallet240 pc(s)
Colour
Product colourWhite
Logistics data
Products per pallet240 pc(s)
Other features
Rack mountingYes
Static load30 Kg
You may also be interested in
Compare Products
Product Lanview RAS600WH rack accessory Shelf Lanview RAS600WH rack accessory Shelf
APC 1U 19" Black Modular Toolless Airflow Management Blanking Panel - Qty 10 APC 1U 19" Black Modular Toolless...
StarTech.com 2U Server Rack Shelf - Universal Rack Mount Cantilever Shelf for 19" Network Equipment Rack & Cabinet - Heavy Duty Steel – Weight Capacity 44lb/20kg - 16" Deep Tray, Black StarTech.com 2U Server Rack Shelf - Un...
APC 1U Airflow Management Blanking Panel Kit (Qty 2) Black APC 1U Airflow Management Blanking Pan...
Bestseller
StarTech.com 1U High-density Brush Str...
StarTech.com 2U Server Rack Shelf - Universal Vented Rack Mount Cantilever Tray for 19" Network Equipment Rack & Cabinet - Heavy Duty Steel - Weight Capacity 50lb/23kg - 16" Deep Shelf, Black