We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 06P4069 mouse Office Ambidextrous USB Type-A Optical 400 DPI
SKU
06P4069
£16.72
£13.93
In stock
06P4069 ThinkPlus USB Optical Wheel Mouse
Category: Mice
| Device interface | USB Type-A |
|---|---|
| Buttons quantity | 3 |
| Movement detection technology | Optical |
| Movement resolution | 400 DPI |
| SKU | 06P4069 |
| EAN | 4968665354974 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
Enjoy the precision and accuracy of optical technology. This mouse eliminates the mechanical ball and need for a mousepad, while the integrated wheel lets you scroll through documents and Web pages at the touch of a finger.
| Mouse | |
|---|---|
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 400 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Connectivity technology | Wired |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | USB Type-A |
| Input device | |
| Purpose | Office |
| Movement resolution | 400 DPI |
| Scroll type | Wheel |
| Movement detection technology | Optical |
| Buttons quantity | 3 |
| Device interface | USB Type-A |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Technical details | |
| Weight | 94 g |
| Product colour | Black |
| Form factor | Ambidextrous |
| Connectivity technology | Wired |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Cable |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 94 g |
| Width | 54.1 mm |
| Depth | 114.3 mm |
| Height | 31.8 mm |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84716070 |
| Other features | |
| Weight | 94 g |
| Connectivity technology | Wired |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Lenovo 06P4069 mouse Office Ambidextro...
£16.72
£13.93
|
DELL 11D3V mouse USB Type-A Optical 10...
£16.72
£13.93
|
Popular
HP RH304AA mouse Office Ambidextrous U...
£20.21
£16.84
|
Recommended
Logitech Wireless Mouse M235
£23.33
£19.44
|
Hot Product
DELL USB Optical Mouse - MS111 - black
£16.30
£13.58
|
New
Logitech LGT-M235R
£24.89
£20.74
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
06P4069
|
11D3V
|
RH304AA
|
910-002496
|
570-11147
|
910-002497
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
DELL
|
HP
|
Logitech
|
DELL
|
Logitech
|
| Scroll type |
Wheel
|
Wheel
|
Wheel
|
Wheel
|
Wheel
|
Wheel
|
| Buttons quantity |
3
|
3
|
2
|
3
|
3
|
3
|
| Purpose |
office
|
N/A
|
office
|
office
|
office
|
office
|
| Movement detection technology |
Optical
|
Optical
|
Optical
|
Optical
|
Optical
|
Optical
|
| Device interface |
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
RF Wireless
|
USB Type-A
|
RF Wireless
|
| Connectivity technology |
Wired
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account