We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 2.8m, 10A/100-250V, C13 to IEC 320-C14 Rack
SKU
4L67A08366
£90.31
£75.26
In stock
2.8m, 10A/100-250V, C13 to IEC 320-C14 Rack
Category: Power Cables
| SKU | 4L67A08366 |
|---|---|
| EAN | 0889488436811 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
- Cord Length: 9 ft
- Connector on First End: 3-pin IEC 60320 C13 Female
- Connector on Second End: 3-pin IEC 60320 C14 Male
- Current Rating: 10A
- Connector on First End: 3-pin IEC 60320 C13 Female
- Connector on Second End: 3-pin IEC 60320 C14 Male
- Current Rating: 10A
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C14 coupler |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Cable length | 2.8 m |
| Features | |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 2 | C14 coupler |
| Connector 1 | C13 coupler |
| Compatibility | ThinkSystem DB620/SD530/SR530/SR550/SR630, SR650/SR850/SR950/ST550 |
| Cable length | 2.8 m |
| Connector 1 standard | IEC 60320 |
| Connector 2 standard | IEC 60320 |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Female |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Input voltage | 100 - 250 V |
| Input current | 10 A |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Compatibility | ThinkSystem DB620/SD530/SR530/SR550/SR630, SR650/SR850/SR950/ST550 |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
New
Lenovo 2.8m, 10A/100-250V, C13 to IEC...
£90.31
£75.26
|
Bestseller
APC Power Cord, C19 to IEC309 16A, 2.5m
£90.07
£75.06
|
APC AR7710 Cable Containment Brackets...
£116.39
£96.99
|
Popular
APC Power Cord, Locking C19 to C20, 3.0m
£73.55
£61.29
|
Hot Product
APC Power Cord Kit (6 ea), Locking, C1...
£93.68
£78.07
|
Recommended
Motorola CHG-AUTO-CLA1-01 power cable...
£87.22
£72.68
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4L67A08366
|
AP9876
|
AR7710
|
AP8760
|
AP8704S-WW
|
CHG-AUTO-CLA1-01
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
APC
|
APC
|
APC
|
APC
|
Zebra
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account