We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 4XF1C39743 computer case part
SKU
4XF1C39743
£24.89
£20.74
In stock
ThinkCentre M.2 2280 SSD Kit III
Category: Computer Case Parts
| SKU | 4XF1C39743 |
|---|---|
| EAN | 0195477992481 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
The ThinkCentre M.2 2280 SSD Kit III is a dedicated storaget kit to install M.2 2280 SSD storage into ThinkCentre M70/80/90 TWR/SFF and ThinkStation P340 TWR/SFF machines. Easily to upgrade your slected ThinkCentre and ThinkStation's M.2 SSD storage with this bracket kit.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black, Metallic |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 140 g |
| Package width | 132 mm |
| Package weight | 180 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black, Metallic |
| Packaging data | |
| Package width | 132 mm |
| Package weight | 180 g |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Lenovo 4XF1C39743 computer case part
£24.89
£20.74
|
Icy Dock MB343SP computer case part
£24.89
£20.74
|
Bestseller
Lenovo 4XF0N03161 computer case part F...
£28.32
£23.60
|
Popular
CoreParts KIT252 computer case part Be...
£21.77
£18.14
|
New
CoreParts KIT257 computer case part HD...
£23.33
£19.44
|
Recommended
CoreParts KIT258 computer case part HD...
£35.81
£29.84
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4XF1C39743
|
MB343SP
|
4XF0N03161
|
KIT252
|
KIT257
|
KIT258
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
ICY DOCK
|
Lenovo
|
CoreParts
|
CoreParts
|
CoreParts
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Feet
|
N/A
|
HDD Cage
|
HDD Cage
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account