We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lenovo 4XH0Z42451 mounting kit Black
SKU
4XH0Z42451
£28.67
£23.89
In stock
ThinkCentre Tiny/Nano Monitor Clamp II
Category: Mounting Kits
| SKU | 4XH0Z42451 |
|---|---|
| EAN | 0195042779769 |
| Manufacturer | Lenovo |
| Availability | Y |
The ThinkCentre Tiny/Nano Monitor Clamp II is a uniquely designed accessory which secures Tiny or Nano devices onto selected ThinkVision monitors. This mounting device need combined with Tiny VESA Mount II ( 4XF0N03161) or Nano VESA Mount ( 4XF0V81630) for secure mounting functionality.The highly integrated and secured solution will allow you to create a lean working environment and a better user experience.
| Technical details | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 5 kg |
| Product colour | Black |
| Compatibility | ThinkCentre Tiny/Nano |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 320 g |
| Packaging data | |
| Package width | 276 mm |
| Package weight | 650 g |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Lenovo 4XH0Z42451 mounting kit Black
£28.67
£23.89
|
Bestseller
Ergotron Track Mount Bracket Kit Alumi...
£38.95
£32.46
|
New
Lenovo 03T9717 mounting kit
£38.81
£32.34
|
Datalogic Smart Stand, G040
£23.64
£19.70
|
Recommended
Lenovo 0B47374 mounting kit
£38.81
£32.34
|
Hot Product
Motorola Stand Gooseneck LS22XX White
£39.00
£32.50
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4XH0Z42451
|
97-091
|
03T9717
|
STD-AUTO-G040-BK
|
0B47374
|
20-61019-01R
|
| Manufacturer |
Lenovo
|
Ergotron
|
Lenovo
|
Datalogic
|
Lenovo
|
Zebra
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account