We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lexmark 71C0Z10 Drum kit black, 150K pages for Lexmark C 4342/CS 730/CS 735/CX 730/XC 4342
SKU
71C0Z10
£70.62
£58.85
In stock
Lexmark CS/CX730, 735, C/XC4342, C/XC4352 Black 150K Imaging Unit
Category: Imaging Units
| Printing colours | Black |
|---|---|
| Brand compatibility | Lexmark |
| Capacity | 150000.00 |
| Colour | black |
| SKU | 71C0Z10 |
| EAN | 0734646729437 |
| Manufacturer | Lexmark |
| Availability | Y |
Return for Recycling
Lexmark offers customers a broad choice of laser toner cartridges and recycling options including easy return to Lexmark. For superior results, always use Genuine Lexmark supplies.
Lexmark Cartridge Collection Programme
Going green has never been easier. Recycle all your used Lexmark supplies by letting us take care of the details. It’s simple, smart and always free.
Value
Take a giant leap in longevity. Standout performance and maximum yield for a true investment in efficiency – and your professional future.
Best Together
Genuine Lexmark supplies are engineered to work Best Together with your Lexmark printer, delivering excellent print quality from the first page to the last.
Imaging Unit
This Imaging Unit is designed to work best with Unison™ toner. Essential to Lexmark print system performance, Unison™ Toner's unique formulation consistently delivers outstanding image quality, ensures long-life print system reliability and promotes superior sustainability -- all in an innovative shake-free print system.
Lexmark offers customers a broad choice of laser toner cartridges and recycling options including easy return to Lexmark. For superior results, always use Genuine Lexmark supplies.
Lexmark Cartridge Collection Programme
Going green has never been easier. Recycle all your used Lexmark supplies by letting us take care of the details. It’s simple, smart and always free.
Value
Take a giant leap in longevity. Standout performance and maximum yield for a true investment in efficiency – and your professional future.
Best Together
Genuine Lexmark supplies are engineered to work Best Together with your Lexmark printer, delivering excellent print quality from the first page to the last.
Imaging Unit
This Imaging Unit is designed to work best with Unison™ toner. Essential to Lexmark print system performance, Unison™ Toner's unique formulation consistently delivers outstanding image quality, ensures long-life print system reliability and promotes superior sustainability -- all in an innovative shake-free print system.
Compatible Printers: Lexmark CX 737 adzse, Lexmark C 4300 Series, Lexmark C 4342, Lexmark XC 4342, Lexmark CS 737 dze, Lexmark CX 730 de, Lexmark CS 730 de, Lexmark CS 735 de, Lexmark CX 735 adse, Lexmark C 4352, Lexmark XC 4352
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lexmark |
| Country of origin | China |
| Compatibility | CX730de CX735adse CS730de |
| Packaging data | |
| Package weight | 1.53 kg |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 170 mm |
| Package depth | 528 mm |
| Package height | 186 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Lexmark |
| Package weight | 1.53 kg |
| Country of origin | China |
| Compatibility | CX730de CX735adse CS730de |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Lexmark 71C0Z10 Drum kit black, 150K p...
£70.62
£58.85
|
Lexmark 74C0ZK0 Drum unit black return...
£80.41
£67.01
|
Lexmark 58D0Z0E Drum kit corporate, 15...
£72.88
£60.73
|
Lexmark 58D0Z00/520Z Drum kit return p...
£72.88
£60.73
|
Lexmark B220Z00 Drum kit, 12K pages fo...
£74.05
£61.71
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
71C0Z10
|
74C0ZK0
|
58D0Z0E
|
58D0Z00
|
B220Z00
|
| Manufacturer |
Lexmark
|
Lexmark
|
Lexmark
|
Lexmark
|
Lexmark
|
| Brand compatibility |
Lexmark
|
Lexmark
|
Lexmark
|
Lexmark
|
Lexmark
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account