We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Logitech G 910-007207 mouse RF Wireless + Bluetooth
SKU
910-007207
£82.22
£68.52
In stock
G309 LIGHTSPEED wireless gaming mouse
- LIGHTSPEED Wireless Gaming Grade Wireless Connection
- Lightforce Hybrid Switches Optical Speed Mechanical Feel
- Hero 25K Sensor For Precision & Accuracy
Category: Mice
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
|---|---|
| Buttons quantity | 6 |
| Movement detection technology | Optical |
| Scroll type | Wheel |
| SKU | 910-007207 |
| EAN | 5099206117877 |
| Manufacturer | Logitech |
| Availability | Y |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual |
| Mouse | |
|---|---|
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Input device | |
| Device interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Design | |
| Product colour | White |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Power | |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Number of batteries supported | 1 |
| Battery type | AA |
| Packaging data | |
| Package weight | 180 g |
| Package width | 47.3 mm |
| Package depth | 103 mm |
| Package height | 156 mm |
| Batteries included | Yes |
| Packaging content | |
| Batteries included | Yes |
You may also be interested in
| Product |
Logitech G 910-007207 mouse RF Wireles...
£82.22
£68.52
|
New
Evoluent VerticalMouse 4 mouse Right-h...
£120.06
£100.05
|
Popular
Logitech M510 mouse RF Wireless Laser
£96.96
£80.80
|
Recommended
Evoluent VM4L mouse Office Left-hand U...
£101.58
£84.65
|
Hot Product
Evoluent VM4S mouse Office USB Type-A
£105.54
£87.95
|
Bestseller
Evoluent VerticalMouse 4 mouse Office...
£87.06
£72.55
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
910-007207
|
VM4SW
|
910-001826
|
VM4L
|
VM4S
|
VM4R
|
| Manufacturer |
Logitech
|
Evoluent
|
Logitech
|
Evoluent
|
Evoluent
|
Evoluent
|
| Scroll type |
N/A
|
Wheel
|
N/A
|
Wheel
|
Wheel
|
Wheel
|
| Buttons quantity |
N/A
|
6
|
5
|
6
|
6
|
6
|
| Purpose |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
office
|
office
|
office
|
| Movement detection technology |
N/A
|
Optical
|
Laser
|
Optical
|
N/A
|
Laser
|
| Device interface |
RF Wireless + Bluetooth
|
RF Wireless
|
RF Wireless
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
USB Type-A
|
| Connectivity technology |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Wired
|
Wired
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account