We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Makita 197599-5 cordless tool battery / charger
SKU
197599-5
£47.11
£39.26
In stock
Makita 197599-5, Battery, Lithium-Ion (Li-Ion), 3 Ah, 18 V, Black, 1 pc(s)
Category: Cordless Tool Batteries & Chargers
| Battery voltage | 18 V |
|---|---|
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Product type | Battery |
| Battery capacity | 3 Ah |
| SKU | 197599-5 |
| EAN | 5715063259900 |
| Manufacturer | Makita |
| Availability | Y |
Makita 197599-5. Product type: Battery, Battery technology: Lithium-Ion (Li-Ion), Battery capacity: 3 Ah. Battery weight: 640 g
| Features | |
|---|---|
| Battery capacity | 3 Ah |
| Product type | Battery |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Battery voltage | 18 V |
| Product colour | Black |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Battery weight | 640 g |
You may also be interested in
| Product |
Makita 197599-5 cordless tool battery...
£47.11
£39.26
|
Makita 197280-8 cordless tool battery...
£68.59
£57.16
|
Makita 632F15-1 cordless tool battery...
£68.59
£57.16
|
|---|---|---|---|
| SKU |
197599-5
|
197280-8
|
632F15-1
|
| Manufacturer |
Makita
|
Makita
|
Makita
|
| Product type |
Battery
|
Battery
|
Battery
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Makita
|
Makita
|
| Battery technology |
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|
Lithium-Ion (Li-Ion)
|



Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account