We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect COAX015W coaxial cable 1.5 m White
SKU
COAX015W
£8.32
£6.93
In stock
Coaxial, M-F, 1.5m, White, 75 Ohm
Category: Coaxial Cables
| SKU | COAX015W |
|---|---|
| EAN | 4040849115103 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | Y |
The MicroConnect COAX015W is a high-quality coaxial cable, 1.5 meters in length and finished in white. This M-F (Male to Female) cable is designed for reliable signal transmission with a 75 Ohm impedance, ensuring optimal performance for your antenna and video connections. Ideal for connecting TVs, VCRs, satellite receivers, and other devices, this cable delivers clear and consistent signal quality. Backed by MicroConnect's 20+ years of expertise, this coaxial cable provides a durable and dependable solution for your connectivity needs, offering premium quality at a fair price.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | Coaxial |
| Connector 1 | Coaxial |
| Features | |
| Product colour | White |
| Connector 2 | Coaxial |
| Connector 1 | Coaxial |
| Cable length | 1.5 m |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Female |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Weight | 60 g |
| Package depth | 177 mm |
| Package weight | 62 g |
| Cable length | 1.5 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 60 g |
| Package width | 200 mm |
| Package height | 28 mm |
| Package depth | 177 mm |
| Package weight | 62 g |
| Packaging data | |
| Weight | 60 g |
| Package width | 200 mm |
| Package height | 28 mm |
| Package depth | 177 mm |
| Package weight | 62 g |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Microconnect COAX015W coaxial cable 1....
£8.32
£6.93
|
Hot Product
Microconnect 50074 coaxial cable 5 m B...
£8.65
£7.21
|
Microconnect 50088 coaxial cable 10 m...
£10.68
£8.90
|
Popular
Microconnect COAX015WA coaxial cable 1...
£6.85
£5.71
|
Recommended
Panorama Antennas 2M CS32 CABLE N(M) -...
£23.33
£19.44
|
Panorama Antennas FME(M)-SMA(M) 5M CS2...
£17.09
£14.24
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
COAX015W
|
50074
|
50088
|
COAX015WA
|
C32NP-2SMARV
|
C23FP-5SP-GPS
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
PANORAMA ANTENNAS
|
PANORAMA ANTENNAS
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account