We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect LIGHT-HUB2 laptop dock/port replicator White
SKU
LIGHT-HUB2
£34.79
£28.99
In stock
Lightning HUB - Lightning to RJ45 with USB & Lightning port
- RJ45 supports 10/100 Mbps
- The USB 2.0 port allows you to pair between your Lightning device and various external USB devices
- The Lightning port enables you to charge your iPhone while you use the adapter
Category: Notebook Docks & Port Replicators
| Product colour | White |
|---|---|
| SKU | LIGHT-HUB2 |
| EAN | 5704174045458 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | Y |
This 3-in-1 Lightning HUB fits for all 8-pins iPhones and iPads with iOS 10 (or newer)
| Performance | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Plug and Play | Yes |
| Technical details | |
| Product colour | White |
| Plug and Play | Yes |
| Software | |
| Mac compatibility | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 90 g |
| Package weight | 100 g |
| Package width | 142 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 17 mm |
| Design | |
| Product colour | White |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package weight | 100 g |
| Package width | 142 mm |
| Package depth | 102 mm |
| Package height | 17 mm |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
Microconnect LIGHT-HUB2 laptop dock/po...
£34.79
£28.99
|
New
Toshiba PA3916E-1PRP notebook dock/por...
£28.01
£23.34
|
Recommended
StarTech.com Dual-Monitor USB 3.0 Dock...
£42.38
£35.32
|
Popular
HP UltraSlim Docking Station Black
£29.57
£24.64
|
Microconnect MDPDVIHDMIVGAAA laptop do...
£36.24
£30.20
|
Bestseller
StarTech.com USB-C Multiport Adapter w...
£27.97
£23.31
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LIGHT-HUB2
|
PA3916E-1PRP
|
USB3SDOCKDD
|
B9C87AA#ABB
|
MDPDVIHDMIVGAAA
|
CDP2HDUACPW
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Toshiba
|
StarTech.com
|
HP
|
Microconnect
|
StarTech.com
|
| Product colour |
White
|
Black
|
N/A
|
Black
|
White
|
White
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account