We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect MPK190 telephone cable 10 m
SKU
MPK190
£9.25
£7.71
In stock
ModularCable RJ11, 4C/4P, 10m
Category: Telephone Cables
| SKU | MPK190 |
|---|---|
| EAN | 5705965917855 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | Y |
Connects telephone/modem (4 conductor) to telephone wall outlet. This is a telephone replacement cable M/M RJ11 Cable (Voice/Cross) (4P4C) RJ11 (4P4C) 4 conductor, M/M voice (cross wired) Telephone replacement cable.
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 2 | RJ-11 |
| Connector 1 | RJ-11 |
| Cable length | 10 m |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 18 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 118 g |
| Package depth | 175 mm |
| Weight | 18 g |
| Package width | 198 mm |
| Package height | 33 mm |
| Technical details | |
| Connector gender | Male/Male |
| Weight | 18 g |
| Cable length | 10 m |
| Ports & interfaces | |
| Connector 2 | RJ-11 |
| Connector 1 | RJ-11 |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect MPK190 telephone cable 10 m
£9.25
£7.71
|
Bestseller
Sandberg Telephone RJ11-RJ11 5 m
£7.82
£6.52
|
Hot Product
Sandberg Telephone RJ11-RJ11 1.8 m
£6.71
£5.59
|
Popular
Microconnect MPK105 telephone cable 5...
£7.66
£6.38
|
Recommended
Microconnect MPK455S telephone cable 5...
£8.47
£7.06
|
Microconnect MPK460S telephone cable 1...
£8.81
£7.34
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MPK190
|
502-52
|
500-60
|
MPK105
|
MPK455S
|
MPK460S
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Sandberg
|
Sandberg
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
| Connector 1 |
RJ-11
|
N/A
|
N/A
|
RJ-12
|
RJ-11
|
RJ-11
|
| Connector 2 |
RJ-11
|
N/A
|
N/A
|
RJ-12
|
RJ-45
|
RJ-45
|
| Product colour |
N/A
|
White
|
White
|
White
|
N/A
|
N/A
|
| Connector 1 gender |
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
| Connector 2 gender |
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|
Male connector
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account