We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect PEA1415 cable gender changer C14 C15 Black
SKU
PEA1415
£7.38
£6.15
In stock
Power Adapter C14 to C15, Black
- Connectors: IEC60320-C14 to IEC60320-C15
- 15 Amps
- 250 Volt
Category: Cable Gender Changers
| SKU | PEA1415 |
|---|---|
| EAN | 5712505273647 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | Y |
This Power Plug enabnes you to Convert from IEC 60320 C14 to IEC 60320 C15.
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Connector 2 | C15 |
| Connector 1 | C14 |
| Connector 2 gender | Female |
| Connector 1 gender | Male |
| Performance | |
| Product colour | Black |
| Input voltage | 250 V |
| Power | |
| Input voltage | 250 V |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 30 g |
| Packaging data | |
| Package width | 158 mm |
| Package height | 24 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package weight | 40 g |
| Technical details | |
| Input voltage | 250 V |
| Product colour | Black |
| Design | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect PEA1415 cable gender chan...
£7.38
£6.15
|
Hot Product
StarTech.com HDMI to DVI-D Video Cable...
£9.46
£7.88
|
Recommended
StarTech.com HDMI to HDMI Adapter, Hig...
£9.44
£7.87
|
StarTech.com 2 Port USB A Female Slot...
£7.04
£5.87
|
Bestseller
Sandberg Adapter DVI-M - HDMI-F
£8.32
£6.93
|
Popular
StarTech.com HDMI to DVI-D Video Cable...
£9.46
£7.88
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PEA1415
|
HDMIDVIFM
|
GCHDMIFF
|
USBPLATE
|
507-39
|
HDMIDVIMF
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Sandberg
|
StarTech.com
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account