We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Microconnect TT6100BKAD audio cable 10 m TOSLINK Black
SKU
TT6100BKAD
£18.62
£15.52
In stock
Toslink M-M 10m Black
Category: Audio Cables
| Connector 2 | TOSLINK |
|---|---|
| Connector 1 | TOSLINK |
| Cable length | 1 m |
| SKU | TT6100BKAD |
| EAN | 5711783793298 |
| Manufacturer | Microconnect |
| Availability | Y |
TT6100BKAD. Connector 1: TOSLINK, Connector 1 gender: Male, Connector 2: TOSLINK, Connector 2 gender: Male, Cable length: 10m, Product colour: Black
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Product colour | Black |
| Cable length | 10 m |
| Connector 1 | TOSLINK |
| Connector 2 | TOSLINK |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 50 g |
| Package weight | 288 g |
| Package width | 266 mm |
| Package depth | 208 mm |
| Package height | 38 mm |
| Packaging data | |
| Package weight | 288 g |
| Package width | 266 mm |
| Package depth | 208 mm |
| Package height | 38 mm |
| Weight | 50 g |
You may also be interested in
| Product |
Microconnect TT6100BKAD audio cable 10...
£18.62
£15.52
|
Recommended
Microconnect AUDLC15G audio cable 15 m...
£16.09
£13.41
|
Bestseller
Belkin AV10164BT04-GRY audio cable 1.2...
£15.32
£12.77
|
Popular
Vivolink PROMJRCA10 audio cable 10 m 3...
£18.82
£15.68
|
Hot Product
Vivolink PRORCARCA10 audio cable 10 m...
£18.82
£15.68
|
Vivolink PROMJ20 audio cable 20 m 3.5m...
£22.97
£19.14
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TT6100BKAD
|
AUDLC15G
|
AV10164BT04-GRY
|
PROMJRCA10
|
PRORCARCA10
|
PROMJ20
|
| Manufacturer |
Microconnect
|
Microconnect
|
Belkin
|
VivoLink
|
VivoLink
|
VivoLink
|
| Connector 2 |
TOSLINK
|
2 x RCA
|
3.5mm
|
2 x RCA
|
2 x RCA
|
3.5mm
|
| Connector 1 |
TOSLINK
|
3.5mm
|
3.5mm
|
3.5mm
|
2 x RCA
|
3.5mm
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account