We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Panasonic FZ-VEBN111A3 mobile device dock station Tablet/Smartphone Black
SKU
FZ-VEBN111A3
£257.95
£214.96
In stock
TOUGHBOOK FZ-N1 Desktop Cradle / Dock
- Compatible with TOUGHBOOK FZ-N1
- Part number FZ-VEBN111A
- RJ-45 x 1
- USB 2.0 x 2
Category: Mobile Device Dock Stations
| SKU | FZ-VEBN111A3 |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Availability | Y |
| Performance | |
|---|---|
| Basic device type | Tablet/Smartphone |
| Brand compatibility | Panasonic |
| Compatibility | TOUGHBOOK FZ-N1 |
| Product colour | Black |
| Network | |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| USB 2.0 ports quantity | 2 |
| Audio output | No |
| HDMI | No |
| DC-in jack | Yes |
| Bluetooth | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | DC |
| Weight & dimensions | |
| Width | 143 mm |
| Depth | 194 mm |
| Height | 99 mm |
| Weight | 520 g |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 84719000 |
You may also be interested in
| Product |
Panasonic FZ-VEBN111A3 mobile device d...
£257.95
£214.96
|
Popular
Panasonic PCPE-GJG1V05 mobile device d...
£296.29
£246.91
|
New
Datalogic 94A150072 mobile device dock...
£208.45
£173.71
|
Bestseller
Zebra CRD-MC33-5SCHG-01 mobile device...
£376.84
£314.03
|
Recommended
Zebra 300140 mobile device dock statio...
£240.40
£200.33
|
Hot Product
Honeywell eHomeBase (EU) mobile device...
£349.32
£291.10
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
FZ-VEBN111A3
|
PCPE-GJG1V05
|
94A150072
|
CRD-MC33-5SCHG-01
|
300140
|
CT50-EB-2-R
|
| Manufacturer |
Panasonic
|
Panasonic
|
Datalogic
|
Zebra
|
Zebra
|
Honeywell
|
| Brand compatibility |
Panasonic
|
Panasonic
|
Datalogic
|
Zebra
|
Zebra
|
Honeywell
|
| Basic device type |
Tablet/Smartphone
|
Tablet computer
|
PDA
|
PDA
|
Tablet computer
|
Mobile computer
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account