We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Port Designs 900801 numeric keypad Laptop USB Black, Grey
SKU
900801
£13.26
£11.05
In stock
USB, 85x15x130mm, 90g, Black/Grey
- Wired keypad for laptop and desktop
- Dual USB-C & USB-A connectivity
- Comfortable and precise scissor keys
- Windows & MacOs compatible
- 80 cm cord
- Triple zero (000), correction and tabulation keys
- NUM lock function
- Slim and light design suitable for traveling
Category: Numeric Keypads
| Device interface | USB |
|---|---|
| SKU | 900801 |
| EAN | 3567049008017 |
| Manufacturer | Port Designs |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Pointing device | No |
| USB hub | No |
| Device interface | USB |
| Purpose | Laptop |
| Keyboard number of keys | 19 |
| Country of origin | China |
| Design | |
| Product colour | Black, Grey |
| Material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Cable length | 0.8 m |
| Power | |
|---|---|
| Power source type | USB |
| System requirements | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 85 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 130 mm |
| Weight | 90 g |
| Package width | 230 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 145 g |
You may also be interested in
| Product |
New
Port Designs 900801 numeric keypad Lap...
£13.26
£11.05
|
Popular
Manhattan Numeric Keypad, Wired, USB-A...
£11.46
£9.55
|
Hot Product
Sandberg Wireless Numeric Keypad 2
£18.65
£15.54
|
Recommended
Sandberg USB Wired Numeric Keypad
£14.20
£11.83
|
LogiLink ID0201 numeric keypad Laptop...
£18.65
£15.54
|
Bestseller
Kensington Wired Numeric Keypad
£16.85
£14.04
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
900801
|
176354
|
630-05
|
630-07
|
ID0201
|
K79820WW
|
| Manufacturer |
Port Designs
|
Manhattan
|
Sandberg
|
Sandberg
|
LogiLink
|
Kensington
|
| Device interface |
USB
|
USB
|
RF Wireless
|
USB
|
Bluetooth
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account