We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
PowerWalker MHB MS9-6 Sealed Lead Acid (VRLA) 6 V 9 Ah
SKU
91010144
£34.25
£28.54
In stock
9 Ah, 151 x 35 x 98 mm, 1.3 kg
Category: UPS Batteries
| SKU | 91010144 |
|---|---|
| EAN | 4260074983777 |
| Manufacturer | PowerWalker |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery capacity | 9 Ah |
| Battery voltage | 6 V |
| Battery life | 5 year(s) |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 1.3 kg |
| Width | 35 mm |
| Height | 98 mm |
| Depth | 151 mm |
You may also be interested in
| Product |
PowerWalker MHB MS9-6 Sealed Lead Acid...
£34.25
£28.54
|
Yuasa NP7-12L UPS battery Sealed Lead...
£27.49
£22.91
|
PowerWalker PWB12-9 Sealed Lead Acid (...
£40.25
£33.54
|
PowerWalker 91010032 UPS battery Seale...
£40.25
£33.54
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
91010144
|
NP7-12L
|
91010091
|
91010032
|
| Manufacturer |
PowerWalker
|
Yuasa
|
PowerWalker
|
PowerWalker
|
| Battery technology |
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|




Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account