We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
RAM Mounts Ball Base with 1" x 2" 4-Hole Pattern
SKU
RAM-B-202U-1525
£40.61
£33.84
In stock
RAM Ball Base with 1" x 2" 4-Hole Pattern
Category: Holder Parts & Accessories
| SKU | RAM-B-202U-1525 |
|---|---|
| EAN | 0793442909566 |
| Manufacturer | RAM Mounts |
| Availability | Y |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual View Manual View Manual View Manual |
The RAM-B-202U-1525 contains a 1" diameter rubber ball connected to a rectangular plate with a 4-hole pattern of 1" x 2" center to center.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 50.8 mm |
| Depth | 25.4 mm |
| Weight | 117.9 g |
You may also be interested in
| Product |
New
RAM Mounts Ball Base with 1" x 2&...
£40.61
£33.84
|
Popular
Lindy 450mm Desk Clamp Pole, Silver
£37.42
£31.18
|
Hot Product
RAM Mounts Double Socket Arm
£50.83
£42.36
|
Bestseller
RAM Mounts 75x75mm VESA Plate with Ball
£39.31
£32.76
|
Recommended
RAM Mounts Universal Double Ball Mount...
£37.34
£31.12
|
RAM Mounts Round AMPS Plate with Ball
£37.58
£31.32
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RAM-B-202U-1525
|
40692
|
RAM-201U-D
|
RAM-D-2461U
|
RAM-B-101U
|
RAM-D-254U
|
| Manufacturer |
RAM Mounts
|
Lindy
|
RAM Mounts
|
RAM Mounts
|
RAM Mounts
|
RAM Mounts
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account