We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Samsung EF-GS938CJEGWW mobile phone case 17.5 cm (6.9") Cover Grey
SKU
EF-GS938CJEGWW
£37.33
£31.11
In stock
Standing Grip Case for Galaxy S25 Ultra
- Silicone case with dual function hand grip/stand
Category: Mobile Phone Cases
| Maximum screen size | 6.9 " |
|---|---|
| Brand compatibility | Samsung |
| Product colour | Grey |
| Case type | Cover case |
| SKU | EF-GS938CJEGWW |
| EAN | 8806095867731 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | Y |

View in comfort. No hands needed
Save your hands for better things. Flip out the Standing Grip Case to transform your phone into a standalone device to watch from.

Easy on the eye, easy to hold
Complimentary colours for the right touch of visual charm. Add to that a texture both nice to touch and convenient to hold. Ta-da! There's your Standing Grip Case.
View in comfort. No hands needed
Save your hands for better things. Flip out the Standing Grip Case to transform your phone into a standalone device to watch from.
Easy on the eye, easy to hold
Complimentary colours for the right touch of visual charm. Add to that a texture both nice to touch and convenient to hold. Ta-da! There's your Standing Grip Case.
Save your hands for better things. Flip out the Standing Grip Case to transform your phone into a standalone device to watch from.
Easy on the eye, easy to hold
Complimentary colours for the right touch of visual charm. Add to that a texture both nice to touch and convenient to hold. Ta-da! There's your Standing Grip Case.
| Design | |
|---|---|
| Card pocket | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Desktop stand | Yes |
| Closure type | Not applicable |
| Technical details | |
| Case type | Cover |
| Card pocket | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Grey |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 Ultra |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Desktop stand | Yes |
| Closure type | Not applicable |
| Features | |
|---|---|
| Case type | Cover |
| Card pocket | No |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Grey |
| Brand compatibility | Samsung |
| Compatibility | Galaxy S25 Ultra |
| Maximum screen size | 17.5 cm (6.9") |
| Desktop stand | Yes |
| Closure type | Not applicable |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Lanyard | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Lanyard | Yes |
You may also be interested in
| Product |
New
Samsung EF-GS938CJEGWW mobile phone ca...
£37.33
£31.11
|
Panasonic FZ-VSTN12U mobile phone case...
£54.89
£45.74
|
Bestseller
Mobilis 031004 mobile phone case Black
£37.90
£31.58
|
Popular
dbramante1928 Lynge - iPhone 12/12 Pro...
£54.28
£45.23
|
Recommended
dbramante1928 Lynge - iPhone SE/8/7/6...
£48.53
£40.44
|
Hot Product
Urbany's Lollipop mobile phone ca...
£35.11
£29.26
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EF-GS938CJEGWW
|
FZ-VSTN12U
|
031004
|
LY61GTBL1180
|
LYI8GTBL1087
|
P1112640-233
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Panasonic
|
Mobilis
|
Dbramante1928
|
Dbramante1928
|
Zebra
|
| Product colour |
Grey
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Transparent
|
| Brand compatibility |
Samsung
|
Panasonic
|
N/A
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
Apple (brand)
|
| Material |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Leather
|
Leather
|
N/A
|
| Case type |
Cover case
|
Holster case
|
N/A
|
Wallet case
|
Wallet case
|
Cover case
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account