We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Samsung EP-DG930 USB cable 1.5 m USB A USB C Black
SKU
EP-DG930IBEGWW
£11.68
£9.73
In stock
Samsung EP-DG930, 1.5 m, USB A, USB C, Male/Male, Black
Category: USB Cables
| Cable length | 1.5 m |
|---|---|
| Connector 2 | USB C |
| Connector 1 | USB A |
| SKU | EP-DG930IBEGWW |
| EAN | 8806088938141 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | Y |
Samsung EP-DG930. Cable length: 1.5 m, Connector 1: USB A, Connector 2: USB C, Connector gender: Male/Male, Product colour: Black
| Features | |
|---|---|
| Connector gender | Male/Male |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Cable length | 1.5 m |
| Product colour | Black |
| Connector 1 gender | Male |
| Connector 2 gender | Male |
| Weight | 28.6 g |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 28.6 g |
| Cable length | 1.5 m |
| Ports & interfaces | |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | USB C |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Other features | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
You may also be interested in
| Product |
New
Samsung EP-DG930 USB cable 1.5 m USB A...
£11.68
£9.73
|
Recommended
Datalogic 8-0754-12 USB cable 2 m USB...
£15.76
£13.13
|
Bestseller
Datalogic USB Straight Cable (CAB-426)...
£14.41
£12.01
|
Popular
Manhattan USB-A to USB-A Extension Cab...
£14.33
£11.94
|
Hot Product
Microconnect USB3.0AA5B USB cable USB...
£10.88
£9.07
|
Digitus USB 2.0 Active Extension Cable
£17.09
£14.24
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EP-DG930IBEGWW
|
8-0754-12
|
90A051945
|
519779
|
USB3.0AA5B
|
DA-70130-4
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Datalogic
|
Datalogic
|
Manhattan
|
Microconnect
|
Digitus
|
| Connector 2 |
USB C
|
N/A
|
N/A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
| Connector 1 |
USB A
|
USB A
|
N/A
|
USB A
|
USB A
|
USB A
|
| USB version |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
USB 2.0
|
USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
|
USB 2.0
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account