We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Samsung LH100XPRSAE LED Indoor/outdoor
SKU
LH100XPRSAE/EN
£1,840.34
£1,533.62
In stock
Samsung LH100XPRSAE, LED, Indoor/outdoor, IP66, Black, Universal, 4000 W
Category: Video Wall Displays
| Display technology | LED |
|---|---|
| SKU | LH100XPRSAE/EN |
| EAN | 8806090412400 |
| Manufacturer | Samsung |
| Availability | Y |
Samsung LH100XPRSAE. Display technology: LED. Placement supported: Indoor/outdoor, International Protection (IP) code: IP66, Product colour: Black. Power consumption (typical): 4000 W. Width: 1000 mm, Depth: 265.2 mm, Height: 1000 mm
| Display | |
|---|---|
| Display technology | LED |
| Design | |
| Placement supported | Indoor/outdoor |
| International Protection (IP) code | IP66 |
| Product colour | Black |
| Purpose | Universal |
| Power | |
|---|---|
| Power consumption (typical) | 4000 W |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1000 mm |
| Depth | 265.2 mm |
| Height | 1000 mm |
| Weight | 41.2 kg |
You may also be interested in
| Product |
Samsung LH100XPRSAE LED Indoor/outdoor
£1,840.34
£1,533.62
|
Samsung IF015E Transparent (mesh) LED...
£2,402.59
£2,002.16
|
Samsung IE015A
£2,409.28
£2,007.73
|
Samsung VH55C-R LCD Indoor
£2,651.20
£2,209.33
|
Hikvision DS-D2055HU-Y video wall disp...
£1,541.81
£1,284.84
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LH100XPRSAE/EN
|
LH015IFHBAS/EN
|
LH015IEACLS/EN
|
LH55VHCRBGBXEN
|
DS-D2055HU-Y
|
| Manufacturer |
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
Samsung
|
Hikvision
|
| Display technology |
LED
|
Transparent (mesh) LED
|
N/A
|
LCD
|
N/A
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account