Targus ASF24WEU display privacy filters 61 cm (24")
SKU
ASF24WEU
In stock
Privacy Screen 24"W (16:10)
  • Privacy Screen for desktop screens 24"W (16:10)
  • Works with touch screens and dual screens
  • Anti-glare
  • Protect the information on your screen from unwanted viewing
  • Targus privacy screens are more touch-sensitive than other screens on the market
  • Three easy attachment options: under-bezel tabs, tab guides or re-usable adhesive strips
More Information
Maximum screen size 24 "
SKU ASF24WEU
EAN 5051794008982
Manufacturer Targus
Availability Y
Protect the “data” on your visible screen in the office or on the move.
Technical details
Products per pallet600 pc(s)
Maximum screen size61 cm (24")
Aspect ratio16:10
MaterialPlastic
Harmonized System (HS) code85299097
Design
MaterialPlastic
Product colourBlack
Features
Aspect ratio16:10
Ergonomics
Maximum screen size61 cm (24")
Weight & dimensions
Depth520 mm
Width1 mm
Weight110 g
Height330 mm
Package height370 mm
Package depth575 mm
Package width10 mm
Package weight520 g
Packaging data
Package height370 mm
Package depth575 mm
Package width10 mm
Package weight520 g
Other features
Products per pallet600 pc(s)
Product colourBlack
Logistics data
Master (outer) case width115 mm
Master (outer) case length590 mm
Master (outer) case height405 mm
Master (outer) case gross weight5.8 kg
Products per master (outer) case10 pc(s)
You may also be interested in
Compare Products
Product Targus ASF24WEU display privacy filters 61 cm (24")