We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Yealink MShare E2 Controller Black
SKU
MShare E2
£217.08
£180.90
In stock
MVC Screen Sharing Box, USB Type-B, HDMI in, USB-C in
- Up to 1080P/30FPS Full HD Screen Sharing
- Audio sharing support
- USB Type-B (Female)
- HDMI in (Female)
- USB C in (Female)
- LED Light
Category: Video Conferencing Accessories
| Product colour | Black |
|---|---|
| Product type | Controller |
| SKU | MShare E2 |
| EAN | 5715328094031 |
| Manufacturer | Yealink |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
Yealink MShare E2 - a cutting-edge MVC Screen sharing box designed for maximum flexibility.
With its separate design from the Touch Console, it offers unparalleled deployment options, ensuring seamless integration into diverse scenarios.
Equipped with multiple ports and a LED bi-color light for status indication, it guarantees effortless connectivity and operation.
Plus, its compact size allows for easy concealment within conference desks, elevating both functionality and aesthetics.
With its separate design from the Touch Console, it offers unparalleled deployment options, ensuring seamless integration into diverse scenarios.
Equipped with multiple ports and a LED bi-color light for status indication, it guarantees effortless connectivity and operation.
Plus, its compact size allows for easy concealment within conference desks, elevating both functionality and aesthetics.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Controller |
| Product colour | Black |
| Placement supported | Desk |
| Brand compatibility | Yealink |
| LED indicators | Yes |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| HDMI input ports quantity | 1 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 82 g |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95% |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Package width | 116 mm |
| Package depth | 61 mm |
| Package height | 16.8 mm |
| Package weight | 622 g |
You may also be interested in
| Product |
Yealink MShare E2 Controller Black
£217.08
£180.90
|
Hot Product
Barco ClickShare Remote control Black
£258.83
£215.69
|
Popular
Yealink VCM35
£217.08
£180.90
|
New
HP Poly Studio X50/X52/X70/USB Table M...
£180.29
£150.24
|
Recommended
Yealink CS10 Speaker White, Black
£283.02
£235.85
|
Bestseller
HP Poly Studio X52/V52 VESA Mount
£208.64
£173.87
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MShare E2
|
R9861600D01C
|
VCM35
|
875M6AA
|
CS10
|
875L9AA
|
| Manufacturer |
Yealink
|
Barco
|
Yealink
|
HP Poly
|
Yealink
|
HP Poly
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
| Product type |
Controller
|
Remote control
|
Microphone
|
Microphone
|
Speaker
|
Wall mount
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account