We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 01600CT11007 printer ribbon 1600 pages
SKU
01600CT11007
£49.54
£41.28
In stock
Wax Ribbon, ZD420c/ZD420c-HC
Category: Printer Ribbons
| SKU | 01600CT11007 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
Wax Ribbon, 110mmx74m (4.33inx242ft), 1600; Standard, cartridge ,6/box
| Performance | |
|---|---|
| Brand compatibility | Zebra |
| Page yield | 1600 pages |
| Compatibility | ZD420c ZD420c-HC |
| Technical details | |
| Page yield | 1600 pages |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package width | 56 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Ribbon width | 7.4 cm |
| Ribbon length | 110 m |
| Packaging data | |
| Package width | 56 mm |
| Package depth | 130 mm |
| Quantity per pack | 6 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Zebra 01600CT11007 printer ribbon 1600...
£49.54
£41.28
|
Evolis RCT016NAA Thermal-transfer ribb...
£70.19
£58.49
|
Recommended
Zebra 800077-748EM printer ribbon 250...
£68.90
£57.42
|
Popular
OKI 09002311 Nylon black, 5,000K chara...
£51.62
£43.02
|
Bestseller
Evolis R5F002EAA Thermal-transfer ribb...
£56.51
£47.09
|
Hot Product
Evolis R5F008EAA Thermal-transfer ribb...
£67.61
£56.34
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
01600CT11007
|
RCT016NAA
|
800077-748EM
|
09002311
|
R5F002EAA
|
R5F008EAA
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Evolis
|
Zebra
|
OKI
|
Evolis
|
Evolis
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account