We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3010844 printer label White Self-adhesive printer label
SKU
3010844
£649.46
£541.22
In stock
Label Polyester 19x19mm Thermal Transfer Z-ULTIMATE 3000T WHITE Coated
Category: Printer Labels
| SKU | 3010844 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
Label Roll, Zebra, Material: Synthetic, Z-Ultimate 3000T White, Coating: Yes, Adhesive: Normal, Width: 19 mm, Height: 19.05 mm, Diameter: 200 mm, Core Diameter: 76 mm, labels per Roll: 8240 Labels, Demarcation: Gap, Perforation: No, Colour: White, Rec. Ribbon: 04800BK04045
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Purpose | Universal |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Material | Paper |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 1.9 cm |
| Label height | 1.9 cm |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 12 |
| Labels per roll | 8240 pc(s) |
| Technical details | |
|---|---|
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Material | |
| Material | Paper |
You may also be interested in
| Product |
Zebra 3010844 printer label White Self...
£649.46
£541.22
|
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhe...
£559.73
£466.44
|
Zebra Z-Ultimate 3000T White Self-adhe...
£552.61
£460.51
|
Zebra Z-Ultimate 3000T White
£815.15
£679.29
|
Zebra 3010459 printer label White Self...
£875.81
£729.84
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3010844
|
76014
|
880261-076D
|
3007623
|
3010459
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|




Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account