We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3017127 printer label White
SKU
3017127
£164.90
£137.42
In stock
Label, 105 x 105mm, Thermal Transfer, 8000T Blood Bag Deep Freeze, Permanent Adhesive, 25mm Core, 543/Roll, 4/Box
Category: Printer Labels
| SKU | 3017127 |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Thermal transfer |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.5 cm |
| Label height | 10.5 cm |
| Core diameter | 2.54 cm |
| Package weight | 4.9 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 4.9 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Rolls per pack | 4 |
| Labels per roll | 543 pc(s) |
| Labels per pack | 2172 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 2172 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Thermal transfer |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Zebra 3017127 printer label White
£164.90
£137.42
|
Bestseller
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
£213.64
£178.03
|
Recommended
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
£213.64
£178.03
|
Zebra Z-Select 2000T White Self-adhesi...
£152.66
£127.22
|
Hot Product
Zebra Z-Select 2000D White Self-adhesi...
£150.49
£125.41
|
Popular
Zebra Z-Select 2000T White Self-adhesi...
£152.66
£127.22
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3017127
|
800264-605
|
800264-505
|
800274-105
|
800263-105
|
800274-505
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|



Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account