We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra 3400 Wax-Resin thermal ribbon 450 m Black
SKU
03400BK10245
£104.52
£87.10
In stock
3400 Wax/Resin Thermal Ribbon 102mm x 450m
Category: Thermal Ribbon
| SKU | 03400BK10245 |
|---|---|
| EAN | 5712505227022 |
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
High-performance wax/resin ribbon that produces excellent print quality on coated paper and matte synthetic materials. This ink formulation produces durable images for bar codes and types of all types and sizes.
| Technical details | |
|---|---|
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 10.2 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Features | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Ribbon length | 450 m |
| Ribbon width | 10.2 cm |
| Rolls per pack | 6 |
| Core diameter | 2.5 cm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
You may also be interested in
| Product |
Zebra 3400 Wax-Resin thermal ribbon 45...
£104.52
£87.10
|
Recommended
Zebra 2300 Wax thermal ribbon 300 m Bl...
£98.48
£82.07
|
Bestseller
Zebra 03400BK11045 Thermal-transfer ri...
£112.87
£94.06
|
Hot Product
Zebra 3200 Premium Wax-Resin thermal r...
£131.78
£109.82
|
Zebra 3400 High Performance Wax-Resin...
£140.34
£116.95
|
Popular
Zebra 2100 Wax thermal ribbon 450 m Bl...
£129.85
£108.21
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
03400BK10245
|
02300GT11030
|
03400BK11045
|
03200BK10245
|
03400BK13145
|
02100BK08945
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|




Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account