We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Zebra PWR-WUA5V45W1US Battery charger
SKU
PWR-WUA5V45W1GB
£29.68
£24.73
In stock
USB-C, 5-20V, 3A
Category: Handheld Mobile Computer Accessories
| SKU | PWR-WUA5V45W1GB |
|---|---|
| Manufacturer | Zebra |
| Availability | Y |
USB-C Power Supply
Used with USB-C Cable to provide a lower cost charging solution than using a Cradle.
Provides up to 45W power for faster charging
100-240 VAC
Used with USB-C Cable to provide a lower cost charging solution than using a Cradle.
Provides up to 45W power for faster charging
100-240 VAC
| Features | |
|---|---|
| Product type | Battery charger |
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | EM45 |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Power | |
|---|---|
| Output voltage | 5 - 20 V |
| Output current | 3000 mA |
| Input voltage | 100-240 V |
| Input current | 1.5 A |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
Zebra PWR-WUA5V45W1US Battery charger
£29.68
£24.73
|
Hot Product
Zebra KT-TC51-SCRNP1-01 handheld mobil...
£42.82
£35.68
|
Zebra MISC-MC33-SCRN-01 handheld mobil...
£42.82
£35.68
|
Bestseller
Honeywell 50136024-001 handheld mobile...
£31.48
£26.23
|
Popular
Zebra MISC-MC93-SCRN-01 handheld mobil...
£42.79
£35.66
|
CipherLab ARS35SNPNUN01 handheld mobil...
£26.32
£21.93
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PWR-WUA5V45W1GB
|
KT-TC51-SCRNP1-01
|
MISC-MC33-SCRN-01
|
50136024-001
|
MISC-MC93-SCRN-01
|
ARS35SNPNUN01
|
| Manufacturer |
Zebra
|
Zebra
|
Zebra
|
Honeywell
|
Zebra
|
CipherLab
|
| Product type |
Battery charger
|
Screen protector
|
Screen protector
|
Power plug
|
Screen protector
|
USB cable cup assembly
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account