We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cablenet 72-2679 rack accessory Cable dump panel
SKU
72-2679
£10.75
£8.96
In stock
1 x 2U Cable Dump Panel
- Black
- 2 Rack Units (2u)
- Cable Pass Through
- 19 inch Full Rack Width
Category: Rack Accessories
| SKU | 72-2679 |
|---|---|
| EAN | 5056750315784 |
| Manufacturer | Cablenet |
| Availability | Y |
The Cablenet range of 19 inch Cable Management Bars enables the neat routing of cables within a 19 inch rack/cabinet.
| Features | |
|---|---|
| Type | Cable dump panel |
| Rack capacity | 2U |
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Weight & dimensions | |
| Width | 480 mm |
| Height | 89 mm |
| Depth | 69 mm |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Cable dump panel |
| Rack capacity | 2U |
| Colour | |
| Product colour | Black |
You may also be interested in
| Product |
Cablenet 72-2679 rack accessory Cable...
£10.75
£8.96
|
Bestseller
Digitus Shelf for fixed installation i...
£14.10
£11.75
|
Hot Product
StarTech.com Multi-Directional Vertica...
£8.77
£7.31
|
Microconnect CABLEMANA-3 rack accessory
£14.66
£12.22
|
Popular
StarTech.com 1U Rack Blank Panel for 1...
£11.38
£9.48
|
Recommended
StarTech.com 2U Rack Blank Panel for 1...
£15.91
£13.26
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
72-2679
|
DN-19 TRAY-1-SW
|
CMHOOKMW
|
CABLEMANA-3
|
BLANKB1
|
BLANKB2
|
| Manufacturer |
Cablenet
|
Digitus
|
StarTech.com
|
Microconnect
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
Cable dump panel
|
N/A
|
Cable ring
|
N/A
|
Blank panel
|
Blank panel
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account