We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Canon 5437C006/PG-575XL+CL-576XL Printhead cartridge multi pack black + color high-capacity PVP Pack=2 for Canon Pixma TS 3550 i
SKU
5437C006
£52.98
£44.15
In stock
Canon 5437C006, High (XL) Yield, Black, Cyan, Magenta, Yellow, 2 pc(s), Value pack
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
|---|---|
| Colour | black color |
| Type | Original |
| Supply type | Value pack |
| SKU | 5437C006 |
| EAN | 8714574679679 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | Y |
Canon 5437C006. Cartridge capacity: High (XL) Yield, Supply type: Value pack, Printing colours: Black, Cyan, Magenta, Yellow, Quantity per pack: 2 pc(s)
Compatible Printers: Canon Pixma TS 3551 i, Canon Pixma TR 4756 i, Canon Pixma TS 3752 i, Canon Pixma TS 3750 i, Canon Pixma TS 3750 Series, Canon Pixma TS 3751 i, Canon Pixma TS 3700 Series, Canon Pixma TS 3500 Series, Canon Pixma TR 4750 i, Canon Pixma TR 4755 i, Canon Pixma TS 3550 i, Canon Pixma TR 4751 i, Canon Pixma TR 4700 Series
| Features | |
|---|---|
| Supply type | Value pack |
| Type | Original |
| Colour ink cartridges quantity | 1 |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Japan |
| Compatibility | PIXMA TS3550i, PIXMA TS3551i, PIXMA TR4750i, PIXMA TR4751i |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Country of origin | Japan |
| Packaging data | |
| Package depth | 201 mm |
| Package weight | 320 g |
| Package width | 123 mm |
| Package height | 68 mm |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 201 mm |
| Package weight | 320 g |
| Package width | 123 mm |
| Package height | 68 mm |
| Logistics data | |
| Country of origin | Japan |
| Other features | |
| Country of origin | Japan |
You may also be interested in
| Product |
Bestseller
Canon 5437C006/PG-575XL+CL-576XL Print...
£52.98
£44.15
|
New
HP C8765EE/338 Printhead cartridge bla...
£42.97
£35.81
|
Hot Product
HP C6657AE/57 Printhead cartridge colo...
£67.76
£56.47
|
Popular
Epson C13T692100/T6921 Ink cartridge f...
£61.85
£51.54
|
Epson C13T692500/T6925 Ink cartridge b...
£61.85
£51.54
|
Recommended
Canon 6402B009/PGI-72 Ink cartridge mu...
£60.84
£50.70
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
5437C006
|
C8765EE
|
C6657AE
|
C13T692100
|
C13T692500
|
6402B009
|
| Manufacturer |
Canon
|
HP
|
HP
|
Epson
|
Epson
|
Canon
|
| Printing colours |
N/A
|
Black
|
N/A
|
Photo black
|
Matte black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
N/A
|
HP
|
N/A
|
Epson
|
Epson
|
N/A
|
| Supply type |
Value pack
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Multi pack
|
| Type |
Original
|
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
Original
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account