We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Capture SHIPLABEL105X220-I2P printer label White
SKU
SHIPLABEL105X220-I2P
£34.80
£29.00
In stock
Ship-label 105 x 220mm. For laser/inkjet printers. Two labels per sheet, 500 sheets per box. Ideal for DHL, DB Schenker, UPS, DSV & Postnord
Category: Printer Labels
| SKU | SHIPLABEL105X220-I2P |
|---|---|
| EAN | 5715063276754 |
| Manufacturer | CAPTURE |
| Availability | Y |
Capture offers a full assortment of thermal receipt rolls, in various sizes and paper types. Both bisphenol A-free rolls and rolls completely free of bisphenol.
| Features | |
|---|---|
| Format | A4 |
| Adhesive type | Permanent |
| Print technology | Laser/Inkjet |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 10.5 cm |
| Label height | 22 cm |
| Weight | 4.6 kg |
| Package weight | 4.6 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 4.6 kg |
| Packaging content | |
|---|---|
| Labels per sheet | 2 pc(s) |
| Labels per pack | 1000 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 1000 pc(s) |
| Print technology | |
| Print technology | Laser/Inkjet |
| Colour | |
| Product colour | White |
You may also be interested in
| Product |
Capture SHIPLABEL105X220-I2P printer l...
£34.80
£29.00
|
Bestseller
Dymo 99014/S0722430 DirectLabel-etiket...
£32.69
£27.24
|
Recommended
Zebra Z-Select 2000T White Self-adhesi...
£38.98
£32.48
|
Popular
Dymo S0947420 DirectLabel-etikettes 10...
£44.57
£37.14
|
Zebra Z-Select 2000T White Self-adhesi...
£51.54
£42.95
|
Hot Product
Zebra Z-Perform 1000D White Self-adhes...
£49.75
£41.46
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SHIPLABEL105X220-I2P
|
S0722430
|
3007205-T
|
S0947420
|
3007206-T
|
3012911-T
|
| Manufacturer |
CAPTURE
|
DYMO
|
Zebra
|
DYMO
|
Zebra
|
Zebra
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account