We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Cisco SFP-H25G-CU1.5M= InfiniBand/fibre optic cable 1.5 m SFP28 Black, Grey
SKU
SFP-H25G-CU1.5M=
£93.19
£77.66
In stock
1.5m, 25GBASE-CR1 Copper Cable
Category: Fibre Optic Cables
| Cable length | 1.5 m |
|---|---|
| SKU | SFP-H25G-CU1.5M= |
| EAN | 0889728163026 |
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 1.5 m |
| Product colour | Black, Grey |
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Data transfer rate | 25000 Mbit/s |
| InfiniBand protocol | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP28 |
| Connector 2 | SFP28 |
| Cable length | 1.5 m |
| Weight & dimensions | |
| Cable length | 1.5 m |
You may also be interested in
| Product |
Cisco SFP-H25G-CU1.5M= InfiniBand/fibr...
£93.19
£77.66
|
Popular
Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Ca...
£83.47
£69.56
|
Recommended
Cisco SFP-H25G-CU2M= InfiniBand/fibre...
£93.19
£77.66
|
Hot Product
HPE Aruba Networking 10G SFP+ to SFP+...
£100.98
£84.15
|
Bestseller
Cisco StackWise-480, 50cm InfiniBand/f...
£78.29
£65.24
|
AddOn Networks DAC-SFP-25G-3M-AO Infin...
£81.89
£68.24
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SFP-H25G-CU1.5M=
|
SFP-H10GB-CU5M=
|
SFP-H25G-CU2M=
|
J9283D
|
STACK-T1-50CM=
|
DAC-SFP-25G-3M-AO
|
| Manufacturer |
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
HPE
|
Cisco
|
AddOn Networks
|
| Cable type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
DAC
|
N/A
|
N/A
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account