We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
CoreParts MBXPOS-BA0283 printer/scanner spare part/accessory Battery 1 pc(s)
SKU
MBXPOS-BA0283
£76.50
£63.75
In stock
Battery for ZEBRA Scanner 13.32Wh Li-ion 3.7V 3600mAh Black, MC55, MC5574, MC5590, MC55A, MC55A0, MC56, MC65, MC659, MC659B, MC67
- High Quality
- Tested and certified
- Matching Performance
- Reliable with 12 month Warranty
Category: Printer/Scanner Spare Parts
| Type | Battery |
|---|---|
| SKU | MBXPOS-BA0283 |
| EAN | 5706998571229 |
| Manufacturer | CoreParts |
| Availability | Y |
Discover the trusted quality of CoreParts. Engineered to deliver unmatched performance and ensures that your device remains powered and ready for all your demands. Produced with rigorous quality control, each component meets high standards for reliability and longevity. Backed by a 12 Month(s) warranty, CoreParts products offer you confidence in every use, knowing you're investing in sustainability and cost efficiency. Our easy-to-install parts help you avoid costly replacements, empowering you to extend the life of your devices, reduce e-waste, and support a greener future. Choose CoreParts for high-quality, value-driven solutions that stand up to daily use and deliver ongoing reliability.
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | MC55, MC5574, MC5590, MC55A, MC55A0, MC56, MC65, MC659, MC659B, MC67 |
| Type | Battery |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 66 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | 90 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 108 mm |
| Package depth | 77 mm |
| Package height | 22 mm |
| Package weight | 94 g |
| Battery | |
| Battery voltage | 3.7 V |
| Technical details | |
| Brand compatibility | Zebra |
| Compatibility | MC55, MC5574, MC5590, MC55A, MC55A0, MC56, MC65, MC659, MC659B, MC67 |
| Type | Battery |
| Product colour | Black |
| Certification | CE |
You may also be interested in
| Product |
Recommended
CoreParts MBXPOS-BA0283 printer/scanne...
£76.50
£63.75
|
Zebra P1050667-037 printer/scanner spa...
£81.08
£67.57
|
Popular
Lexmark 54G0P00 Drum kit, 125K pages f...
£69.46
£57.88
|
New
KYOCERA MC-3100 1 pc(s)
£94.98
£79.15
|
Bestseller
Zebra ZQ520 Soft Case
£68.78
£57.32
|
Hot Product
Zebra P1063406-038 printer/scanner spa...
£66.52
£55.43
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
MBXPOS-BA0283
|
P1050667-037
|
54G0P00
|
302LV93010
|
P1063406-037
|
P1063406-038
|
| Manufacturer |
CoreParts
|
Zebra
|
Lexmark
|
KYOCERA
|
Zebra
|
Zebra
|
| Device compatibility |
N/A
|
Handheld printer
|
Laser/LED printer
|
Laser/LED printer
|
Handheld printer
|
Handheld printer
|
| Type |
Battery
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account