We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Dymo 99013/S0722410 DirectLabel-etikettes 89mm x36mm for Dymo 400 Duo/60mm
- Authentic DYMO Large Address labels have room for up to 6-line addresses to make mailing letters and packages easy
- Direct thermal-printing eliminates messy and expensive ink or toner
- Easy-to-peel labels are easy to use for fast, precise labelling
- Packed in rolls so you can quickly print one LW label or hundreds with no waste
- Compatible with DYMO LabelWriter 450 and 550 Series & 4XL/5XL label makers; Labels are made in Belgium
- Paper labels are FSC certified; packaging is made from mixed 80% recycled and FSC certified materials
Compatible Printers: Dymo Labelwriter 450 Turbo, Dymo Labelwriter 400 Twin, Dymo Labelwriter 450, Dymo Labelwriter 330 Series, Dymo Labelwriter SE 450, Dymo Labelwriter 450 Twin Turbo, Dymo Labelwriter 330 Turbo, Dymo Labelwriter Twin Turbo, Dymo Labelwriter 400, Dymo Labelwriter 400 Duo, Dymo Labelwriter DUO, Dymo Labelwriter 330, Dymo Labelwriter Wireless white, Dymo Labelwriter 450 Series, Dymo Labelwriter 400 Turbo, Dymo Labelwriter 450 Duo, Dymo Labelwriter 310, Dymo Labelwriter 400 Twin Turbo, Dymo Labelwriter Wireless black, Dymo Labelwriter 320
| Features | |
|---|---|
| Shape | Rectangle |
| Adhesive type | Permanent |
| Material | Plastic |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Product colour | Transparent |
| Compatible products | LabelWriter |
| Weight & dimensions | |
| Label width | 8.9 cm |
| Label height | 3.6 cm |
| Weight | 189 g |
| Packaging content | |
| Rolls per pack | 1 |
| Labels per roll | 260 pc(s) |
| Labels per pack | 260 pc(s) |
| Technical details | |
| Labels per pack | 260 pc(s) |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Country of origin | Belgium |
| Compatible products | LabelWriter |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Transparent |
| Material | |
| Material | Plastic |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | Belgium |
You may also be interested in
| Product |
Popular
Dymo 99013/S0722410 DirectLabel-etiket...
£29.65
£24.71
|
Bestseller
Dymo 11354/S0722540 DirectLabel-etiket...
£24.43
£20.36
|
New
Canon 7429B001/KC-18IS Photo cartridge...
£32.69
£27.24
|
Hot Product
Dymo S0904980 DirectLabel-etikettes XL...
£26.35
£21.96
|
Brady M21-375-595-WT printer label Whi...
£43.13
£35.94
|
Recommended
Brady M21-500-499 printer label Black,...
£41.69
£34.74
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
S0722410
|
S0722540
|
7429B001
|
S0904980
|
M21-375-595-WT
|
M21-500-499
|
| Manufacturer |
DYMO
|
DYMO
|
Canon
|
DYMO
|
BRADY
|
BRADY
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account