We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Epson C13S020566/GJIC5(Y) Ink cartridge yellow 32,5ml for Epson GP-C 831
SKU
C13S020566
£26.00
£21.67
In stock
GJIC5(Y): Ink cartridge for ColorWorks C831 (Yellow) (MOQ=10)
Category: Ink Cartridges
| Printing colours | Yellow |
|---|---|
| Colour | yellow |
| Content (ml) | 32.50 |
| Brand compatibility | Epson |
| SKU | C13S020566 |
| EAN | 8715946525884 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
Compatible Printers: Epson GP-C 831, Epson ColorWorks C 831
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | C13S020566 |
| Brand compatibility | Epson |
| Certification | CE |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | - ColorWorks C831 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Yellow |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 90 mm |
| Package width | 50 mm |
| Package height | 30 mm |
| Packaging data | |
| Package depth | 90 mm |
| Package width | 50 mm |
| Package height | 30 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Minimum order quantity | 5 pc(s) |
| Other features | |
| Country of origin | China |
You may also be interested in
| Product |
Epson C13S020566/GJIC5(Y) Ink cartridg...
£26.00
£21.67
|
Hot Product
HP C9364EE/337 Printhead cartridge bla...
£44.58
£37.15
|
Recommended
HP C8765EE/338 Printhead cartridge bla...
£43.15
£35.96
|
New
Epson C33S020405/SJIC-7-R Ink cartridg...
£28.16
£23.47
|
Popular
HP C9352AE/22 Printhead cartridge colo...
£36.47
£30.39
|
Bestseller
Canon 2971B001/CL-513 Printhead cartri...
£27.77
£23.14
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C13S020566
|
C9364EE
|
C8765EE
|
C33S020405
|
C9352AE
|
2971B001
|
| Manufacturer |
Epson
|
HP
|
HP
|
Epson
|
HP
|
Canon
|
| Printing colours |
Yellow
|
Black
|
Black
|
Red
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
Epson
|
HP
|
HP
|
Epson
|
HP
|
N/A
|
| Type |
Original
|
N/A
|
Original
|
Original
|
N/A
|
Original
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account