We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Garbot Z66000107-PA01 power extension 3 AC outlet(s) Indoor White
SKU
Z66000107-PA01
£6.64
£5.53
In stock
Plast Power Strip 3-way K-IT outlet
- Plast Power Strip 3-way K-IT outlet
- White - No Power Cord
- Sockets are 45° rotated
Category: Power Extensions
| AC outlets quantity | 3 AC outlet(s) |
|---|---|
| SKU | Z66000107-PA01 |
| EAN | 5715063104699 |
| Manufacturer | Garbot |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Placement supported | Indoor |
| Indication light | No |
| Power plug type | Type K |
| On/off switch | No |
| Housing material | Plastic |
| Product colour | White |
| AC outlets quantity | 3 AC outlet(s) |
| Ports & interfaces | |
| AC outlets quantity | 3 AC outlet(s) |
| Power | |
|---|---|
| Maximum current | 10 A |
| AC input voltage | 230 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 50 mm |
| Depth | 190 mm |
| Height | 35 mm |
| Weight | 100 g |
You may also be interested in
| Product |
Garbot Z66000107-PA01 power extension...
£6.64
£5.53
|
Bestseller
Microconnect PE040610 power extension...
£7.07
£5.89
|
Popular
Microconnect GRU0063W power extension...
£9.62
£8.02
|
Microconnect GRU0033W power extension...
£9.74
£8.12
|
Recommended
connektgear 5m 4 Way Power Extension B...
£9.04
£7.53
|
Hot Product
connektgear 3m 4 Way Power Extension B...
£6.85
£5.71
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
Z66000107-PA01
|
PE040610
|
GRU0063W
|
GRU0033W
|
27-4050
|
27-4030
|
| Manufacturer |
Garbot
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Microconnect
|
connektgear
|
connektgear
|
| AC outlets quantity |
3
|
N/A
|
6
|
3
|
4
|
4
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account