We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Internal Serial Port (600/705/800) interface cards/adapter
SKU
3TK82AA
£37.37
£31.14
In stock
Internal Serial Port (600/705/800)
Categories: Interface Cards/Adapters, HP
| Internal | Yes |
|---|---|
| Output interface | Serial |
| SKU | 3TK82AA |
| EAN | 0192545078344 |
| Manufacturer | HP |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| Internal | Yes |
| Output interface | Serial |
| Serial ports quantity | 1 |
| Technical details | |
| UNSPSC-code | 39121408 |
| Compatibility | The HP Internal Serial Port (600/705/800) is compatible with the HP ProDesk 600 G4 Microtower PC; HP ProDesk 600 G4 Small Form Factor PC; HP EliteDesk 705 G4 Microtower PC; HP EliteDesk 705 G4 Small Form Factor PC |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Performance | |
| Product colour | Green |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Colour | |
| Product colour | Green |
| Design | |
| Country of origin | China |
| Internal | Yes |
| Product colour | Green |
| Features | |
|---|---|
| HP segment | Business |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 85.9 mm |
| Depth | 119 mm |
| Height | 23.3 mm |
| Weight | 16.16 g |
| Package width | 389 mm |
| Package depth | 339 mm |
| Package height | 297 mm |
| Package weight | 3.88 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 389 mm |
| Package depth | 339 mm |
| Package height | 297 mm |
| Package weight | 3.88 kg |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Other features | |
| Compatibility | The HP Internal Serial Port (600/705/800) is compatible with the HP ProDesk 600 G4 Microtower PC; HP ProDesk 600 G4 Small Form Factor PC; HP EliteDesk 705 G4 Microtower PC; HP EliteDesk 705 G4 Small Form Factor PC |
| UNSPSC-code | 39121408 |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Internal Serial Port (600/705/800)...
£37.37
£31.14
|
Recommended
HP C8091A Staples, 5K pages for Canon...
£37.39
£31.16
|
HP HEAVYWEIGHT COATEDPAP-24IN 30 5M 130
£44.41
£37.01
|
Popular
HP Q7432A Staples, 2x1.5K pages Pack=2...
£34.56
£28.80
|
Hot Product
HP C9364EE/337 Printhead cartridge bla...
£44.58
£37.15
|
Bestseller
HP COATED PAPER-36IN 45 7M 90
£51.96
£43.30
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3TK82AA
|
C8091A
|
C6029C
|
Q7432A
|
C9364EE
|
C6020B
|
| Manufacturer |
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
HP
|
| Printing colours |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Black
|
N/A
|
| Brand compatibility |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
HP
|
N/A
|
| Internal |
Y
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Output interface |
Serial
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account