We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HP Poly IP Ceiling Microphone Array
SKU
875S1AA
£234.13
£195.11
In stock
Poly IP Ceiling Microphone Array
- Adjustable drop height provides extraordinary voice pickup from anywhere in the room.
- Makes full use of Poly’s digital microphone and Acoustic Fence technology.
- 360-degree coverage from three cardioid elements can handle a room up to 1,200 square feet with three arrays.
Category: Video Conferencing Accessories
| SKU | 875S1AA |
|---|---|
| EAN | 0197497667318 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | Y |
Superior audio pickup
Adjustable drop height provides extraordinary voice pickup from anywhere in the room.
Award-winning technology
Makes full use of Poly’s digital microphone and Acoustic Fence technology.
Superb room coverage
360-degree coverage from three cardioid elements can handle a room up to 1,200 square feet with three arrays.
| Features | |
|---|---|
| Product colour | White |
| Technical details | |
| Pallet gross weight | 357 kg |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 10 |
| Logistics data | |
|---|---|
| Country of origin | Thailand |
| UNSPSC-code | 52161520 |
| Packaging data | |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 210 mm |
| Package height | 55 mm |
| Package weight | 300 g |
You may also be interested in
| Product |
New
HP Poly IP Ceiling Microphone Array
£234.13
£195.11
|
Hot Product
Barco ClickShare Remote control Black
£258.94
£215.78
|
Popular
Yealink MVC-BYOD Extender for Teams Ro...
£283.02
£235.85
|
Recommended
Yealink VCM35
£217.08
£180.90
|
Bestseller
Yealink CS10 Speaker White, Black
£283.02
£235.85
|
Yealink MShare E2 Controller Black
£217.08
£180.90
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
875S1AA
|
R9861600D01C
|
MVC-BYOD-EXTENDER
|
VCM35
|
CS10
|
MShare E2
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
Barco
|
Yealink
|
Yealink
|
Yealink
|
Yealink
|
| Product colour |
White
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
Black
|
| Product type |
N/A
|
Remote control
|
Extender
|
Microphone
|
Speaker
|
Controller
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account