We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 10GBASE-T SFP+ RJ45 30m Cat6A Transceiver
SKU
JL563C
£876.20
£730.17
In stock
Aruba Networking 10GBASE-T SFP+ RJ45 30m Cat6A Transceiver
Category: Fibre Optic Cables
| Interface type | RJ-45 |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| SKU | JL563C |
| EAN | 0190017716923 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Maximum transfer distance | 30 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 45.4 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Data transmission | |
| Data transfer rate | 10 Gbit/s |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
HPE Aruba Networking 10GBASE-T SFP+ RJ...
£876.20
£730.17
|
Cisco Catalyst 9300L Stacking Kit
£894.59
£745.49
|
|---|---|---|
| SKU |
JL563C
|
C9300L-STACK-KIT=
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|


Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account