We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking 1G SFP LC LX 10km SMF Transceiver
SKU
J4859D
£267.22
£222.68
In stock
Aruba Networking 1G SFP LC LX 10km SMF Transceiver
Category: Network Transceiver Modules
| Interface type | SFP |
|---|---|
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| SFP transceiver type | Fiber optic |
| SKU | J4859D |
| EAN | 0190017245850 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Performance | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 20 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Maximum transfer distance | 10000 m |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0454 kg (0.1 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
Hot Product
HPE Aruba Networking 1G SFP LC LX 10km...
£267.22
£222.68
|
Popular
NETGEAR Fibre Gigabit 1000Base-LX (LC)...
£259.43
£216.19
|
NETGEAR 10 Gigabit SR SFP+ Module netw...
£212.48
£177.07
|
Recommended
Cisco Meraki MA-SFP-1GB-SX network tra...
£354.49
£295.41
|
New
Cisco MA-SFP-1GB-TX network transceive...
£280.06
£233.38
|
Bestseller
Cisco 10GBASE-SR S-Class SFP Module fo...
£288.12
£240.10
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
J4859D
|
AGM732F
|
AXM761-10000S
|
MA-SFP-1GB-SX
|
MA-SFP-1GB-TX
|
SFP-10G-SR-S=
|
| Manufacturer |
HPE
|
Netgear
|
Netgear
|
Cisco
|
Cisco
|
Cisco
|
| Maximum data transfer rate |
N/A
|
N/A
|
10000 Mbit/s
|
1000 Mbit/s
|
1000 Mbit/s
|
10000 Mbit/s
|
| Interface type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
SFP
|
SFP
|
SFP+
|






Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account