We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking Networking Instant On 10G SFP+ to SFP+ 1m Direct Attach Copper Cable
SKU
R9D19A
£54.24
£45.20
In stock
Networking Instant On 10G SFP+ to SFP+ 1m Direct Attach Copper Cable
Category: Fibre Optic Cables
| Cable length | 1 m |
|---|---|
| SKU | R9D19A |
| EAN | 0190017566962 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
.
| Features | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 95.3 g |
| Technical details | |
|---|---|
| Connector 1 | SFP+ |
| Connector 2 | SFP+ |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |
| Other features | |
| Weight (imperial) | 0.0907 kg (0.2 lbs) |
You may also be interested in
| Product |
New
HPE Aruba Networking Networking Instan...
£54.24
£45.20
|
Popular
Microconnect FIB442050 InfiniBand/fibr...
£53.21
£44.34
|
Hot Product
NETGEAR SFP+ DirectAttach 1m InfiniBan...
£52.61
£43.84
|
Microconnect FIB442150 InfiniBand/fibr...
£69.11
£57.59
|
Bestseller
Cisco 10G Direct Attach Twinax SFP+ Ca...
£59.78
£49.82
|
Recommended
Lindy 75m LC-LC OM3 50/125 Fibre Optic...
£59.21
£49.34
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R9D19A
|
FIB442050
|
AXC761-10000S
|
FIB442150
|
SFP-H10GB-CU1M=
|
46403
|
| Manufacturer |
HPE
|
Microconnect
|
Netgear
|
Microconnect
|
Cisco
|
Lindy
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account