We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
HPE Aruba Networking X371 12VDC 250W 100‑240VAC PS network switch component Power supply
SKU
JL085A#ABB
£288.23
£240.19
In stock
Aruba X371 12VDC 250W 100-240VAC Power Supply
Category: Network Switch Components
| SKU | JL085A#ABB |
|---|---|
| EAN | 0888793597828 |
| Manufacturer | HPE |
| Availability | Y |
| Product Family | Aruba Networking |
50W 100-240VAC to 12VDC Power Supply for the Aruba 3810 Switch.
| Features | |
|---|---|
| Product type | Power supply |
| Internal | Yes |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Product colour | Metallic |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Colour | |
| Product colour | Metallic |
| Technical details | |
| Internal | Yes |
| Height | 40.1 mm |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Power | |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Total power | 250 W |
| Performance | |
| Compatibility | Aruba 3810 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 690 g |
| Height | 40.1 mm |
| Width | 83.1 mm |
| Depth | 225.6 mm |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
You may also be interested in
| Product |
HPE Aruba Networking X371 12VDC 250W 1...
£288.23
£240.19
|
Cisco NXA-PAC-650W-PE= network switch...
£363.44
£302.87
|
HPE Aruba Networking X371 12VDC 250W 1...
£246.66
£205.55
|
Ruijie Networks RG-PA600I-P-F network...
£320.40
£267.00
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
JL085A#ABB
|
NXA-PAC-650W-PE=
|
JL085A
|
RG-PA600I-P-F
|
| Manufacturer |
HPE
|
Cisco
|
HPE
|
Ruijie Networks
|
| Product type |
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|
Power supply
|




Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account