We use cookies to make your experience better.
To comply with the new e-Privacy directive, you agree to the privacy policy and our use of cookies.
Lanview LVT-CABLEMOUNT-50W cable tie Polypropylene (PP) White 50 pc(s)
SKU
LVT-CABLEMOUNT-50W
£9.12
£7.60
In stock
Lanview Self-adhesive Zip Tie Mounts, 25mm x 25mm, 50pcs, White
- 50 pcs package
- PP & nylon
Category: Cable Ties
| SKU | LVT-CABLEMOUNT-50W |
|---|---|
| EAN | 5715063184646 |
| Manufacturer | Lanview |
| Availability | Y |
The Lanview self-adhesive zip-tie 25mm x 25mm base features a strong adhesive that allows it to be securely attached to a flat surface.
Whether you are organizing cables within your home, office, warehouse or server room, the Lanview self-adhesive zip-tie base is easy to use. Simply peel off the backing paper to expose the adhesive, attach the base to your desired location and thread a zip tie cable though the base in order to secure your cables.
Whether you are organizing cables within your home, office, warehouse or server room, the Lanview self-adhesive zip-tie base is easy to use. Simply peel off the backing paper to expose the adhesive, attach the base to your desired location and thread a zip tie cable though the base in order to secure your cables.
| Features | |
|---|---|
| Identification tag | No |
| Material | Polypropylene (PP) |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 180 g |
| Width | 12 mm |
| Length | 150 mm |
| Weight | 166 g |
| Packaging content | |
| Quantity per pack | 50 pc(s) |
You may also be interested in
| Product |
Lanview LVT-CABLEMOUNT-50W cable tie P...
£9.12
£7.60
|
Bestseller
Microconnect CABLETIE6 cable tie Ladde...
£9.96
£8.30
|
Hot Product
Microconnect CABLETIE4 cable tie Ladde...
£8.06
£6.72
|
New
Cables Direct CT-200MIX cable tie Ladd...
£10.82
£9.02
|
Recommended
StarTech.com 10"(25cm) Cable Ties...
£12.17
£10.14
|
Popular
StarTech.com 10"(25cm) Cable Ties...
£12.17
£10.14
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
LVT-CABLEMOUNT-50W
|
CABLETIE6
|
CABLETIE4
|
CT-200MIX
|
CBMZT10B
|
CBMZT10N
|
| Manufacturer |
Lanview
|
Microconnect
|
Microconnect
|
Cables Direct
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Type |
N/A
|
Ladder cable tie
|
Ladder cable tie
|
Ladder cable tie
|
Releasable cable tie
|
Releasable cable tie
|





Please complete your information below to login.
Sign In
Create New Account